Elektromobilność to projekt z przyszłością. Prowadzimy go od dwóch lat wierząc, że dzięki pojazdom o napędzie elektrycznym będziemy zdrowsi, bo będziemy oddychali czystszym powietrzem. Próbujemy przekonać o tym innych i d dlatego dzielimy się swoją wiedzą i swoją pasją prowadząc własnym sumptem portal http://www.elektomobilnosc.pl
Jeden z fundatorów Fundacji PARK- Jakub Tabędzki już na początku 2015 roku jako swój podstawowy środek transportu wybrał samochód elektryczny, którym do końca 2017 r przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Jako użytkownik samochodu elektrycznego jest jednym z najbardziej rozpoznawanych ekspertów- praktyków elektromobilności w Polsce.
Tak mówi o portalu:
„Uważam, że jednym z najistotniejszych elementów popularyzacji elektromobilności, o której w Polsce zaczęto mówić teoretycznie rok po tym, jak zacząłem być jej praktycznym propagatorem jest edukacja dotycząca szeroko pojętych korzyści używania samochodów elektrycznych. Mówimy tu zarówno o korzyściach dla środowiska, ale również o bardziej przemawiających do przeciętnego kierowcy kosztach użytkowania i serwisu takiego pojazdu, które w długim okresie są znacząco niższe niż koszty zakupu i eksploatacji tradycyjnego samochodu. Stąd właśnie pomysł na portal elektromobilność.pl i aktywne kreowania za jego pomocą obecnej sytuacji elektromobilności w Polsce oraz edukowania, szczególnie młodych kierowców, o zaletach korzystania z samochodów elektrycznych
Temat rozwoju elektromobilności wpisuje się w realizację celów statutowych Fundacji, czyli między innymi: promowanie zachowań ekologicznych oraz ochrony środowiska naturalnego. W Puszczykowie ma to szczególne znaczenie.
„Miasteczko leżące w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego ze względu na wiele czynników jest idealnym wręcz miejscem do wypracowania wzorców służących propagowania elektromobilności w innych jednostkach samorządu”. Tak twierdzi współfundatorka Fundacji Małgorzata Ornoch-Tabędzka, wcześniej w latach 2006-2010 burmistrz Puszczykowa i ekspert Związku Miast Polskich, która już od 1999 roku, w ramach pierwszych programów pomocowych finansowanych przez USAID, doradzała polskim samorządom w zakresie programów ochrony środowiska. Uważa, że czynniki sprzyjające rozwojowi elektromobilności w Puszczykowie, to między innymi bardzo wysoka świadomość ekologiczna mieszkańców, którzy od wielu lat nie tylko segregują śmieci i przestawili się na ogrzewanie gazowe ale wręcz sprzeciwili się zlokalizowaniu na terenie miasta stacji paliw. Puszczykowo, to jednocześnie duży potencjał absorbcji nowych i drogich technologii ze względu na wysoki standard życia prezentowany przez wielu mieszkańców.
Działając w mieście, w którym jednym z najistotniejszych postulatów mieszkańców jest cisza, zrównoważony rozwój i adopcja nowych technologii, Fundacja stara się dzielić z lokalną społecznością nowatorskimi pomysłami w obszarze ochrony środowiska, Poza prowadzeniem ogólnopolskiego portalu, będzie lokalnie zmierzała do uruchomienia jednego z pierwszych nowatorskich projektów zmierzających do wypracowania modelu współpracy samorządu, lokalnego biznesu oraz operatora sieci dystrybucyjnej i operatorów sieci ładowania samochodów elektrycznych, który mógłby być implementowany w innych gminach o podobnej wielkości.