Wystawa „Wiersze Krystyny Miłobędzkiej w obrazach” wróciła do młodych twórców. W dniu 23 czerwca 2017 w Liceum Plastycznym w Kole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z otwarciem wystawy prac uczniów inspirowanych poezją Krystyny Miłobędzkiej. http://www.plastykkolo.com/aktualnosci/144-zakonczenie-roku-szkolnego-2016-2017

Wernisaż wystawy był okazją do wręczenia nagród laureatom. Pierwszą nagrodę otrzymał Marcin Derda (I kl.) za ilustrację wiesza „jest rosnące drzewem”. Warto podkreślić, że wyróżnione zostały wszystkie trzy zgłoszone przez niego prace. Drugie miejsce  w konkursie zajęła Izabela Nadolna(II kl.) za monotypię „próbowałam powiedzieć siebie całym lasem”, a trzecią nagrodę wręczono Zuzannie Chęcińskiej (kl. II) za grafikę „ja dopasowana w Twoich oczach”. Specjalne wyróżnienie otrzymała Wiktoria Urbańska za grafikę komputerową ” w jego śmiechu twoja twarz dokładna i bliska”. Ofiarodawcami nagród byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (trzy torby z upominkami), Burmistrz Miasta Puszczykowa (dwa albumy malarstwa) i Fundacja PARK (album z okazji 60 lecie Wielkopolskiego Parku Narodowego + płyta z nagraniami głosów ptaków autorstwa Zdzisława Pałczyńskiego). Wszystkim laureatom i uczestnikom prac zakwalifikowanych na wystawę serdecznie gratulujemy!

Wystawa w zespole pałacowo-parkowym w Kościelcu, siedzibie szkoły, będzie dostępna przez całe wakacje, do pierwszych dni września. W imieniu dyrekcji szkoły zapraszamy do odwiedzenia pałacu i wystawy.